Organizátoři Jeseník

Okresní hospodářská komora Jeseník

Rádi bychom Vám představili jednoho z organizátorů Burzy práce v Jeseníku, kterým je Okresní hospodářská komora Jeseník. Hlavním cílem Hospodářské komory na Burze práce a vzdělání je především zkvalitnění a posílení základního vztahu mezi žáky, studenty a  firmami.

Prvořadou činností Hospodářské komory je hájit zájmy podnikatelů a živnostníků. Mnozí se mohou ptát, co konkrétně tato činnost obnáší? Jedná se především o poskytování pravidelného legislativního a právního servisu, včetně zasílání aktuálních informací. Dále pořádání vzdělávacích seminářů, workshopů, konferencí a zahraničních podnikatelských misí. Prostřednictvím hospodářské komory je možno se připojit do připomínkování zákonů v souvislosti se zahraničním obchodem, průmyslovým podnikáním, obchodem na území České republiky. Hospodářská komora poskytuje  elektronický právní systémem (PES – PRÁVNÍ ELEKTRONICKY SYSTÉM). Tento systém vyhledá veškeré zákonné povinnosti podnikatele, či živnostníka dle oborů, ve všech oblastech živnostenského zákona v úplném znění a díky němu může podnikatel jednoduše sledovat a uspořádat své zákonné povinnosti dle aktuální situace, čímž se může ochránit před možnými pokutami a sankcemi. Hospodářská komora zprostředkovává projekty pro Jesenický okres s možností získání dotací z EU. Webové stránky OHK 

 

Úřad práce

Úřad práce ČR – KoP Jeseník

Dalším z rovnocenných organizátorů Burzy práce v Jeseníku je Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště Jeseník. Úřad práce plní povinnosti v oblasti zprostředkování zaměstnání, evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti, vyplácení nepojistných sociálních dávek apod.

Víte, že Úřad práce ČR není jen pro uchazeče či zájemce o zaměstnání, ale stará se také o žáky základních, středních, vysokých škol a samotnou veřejnost? Úřad práce díky svým pracovníkům na oddělení poradenství zajišťuje přednášky určené pro žáky devátých tříd základních škol a jejich volbu dalšího povolání. Dále se jedná o přednášky pro budoucí absolventy středních škol, které čeká maturitní zkouška  a chtějí jít dále studovat,  nebo se vrhnou do pracovního života. V neposlední řadě  se jedná o přednáškové akce a školení pro samotnou veřejnost, která potřebuje poradit se změnou svého povolání, nebo má zájem o rekvalifikaci.

Na organizaci Burzy práce a vzdělání v Jeseníku se za Úřad práce ČR – KoP Jeseník podílí oddělení poradenství a dalšího vzdělávání s oddělením Trhu práce. Webové stránky ÚPČR - Webové stránky ÚPČR - IPS 

 

Střední průmyslová škola Jeseník 

"Emko má všechno, co od školy chceš i potřebuješ" 

Velký podíl na organizaci má také Střední průmyslová škola Jeseník. Díky SŠ průmyslové máme zajištěné prostory a vybavení, bez kterého by Burza práce a vzdělání v Jeseníku nefungovala.  Střední průmyslová škola Jeseník je technicky orientovanou školou, která připravuje studenty na povolání ve studijních oborech Strojírenství, Stavebnictví a Informační technologie. Škola dále nabízí učební obory se zaměřením na strojírenství a stavebnictví. 

Maturitní Obory: Chceš studovat technický obor? Vybrat si můžeš jeden ze čtyř maturitních oborů: Stavebnictví, Strojírenství, Informační technologie a Provozní technika (2 leté nástavbové studium). Na SŠ průmyslové se ti to splní nebo tě připraví na další vysokoškolské studium. 

Učební obory: Rád/a vytváříš užitečné věci? Zajímají tě stroje? Chceš umět řemeslo? Ať už je tvoje představa jakákoli, z nabízených oborů si určitě vybereš: Elektrikář, Instalatér, Obráběč kovů, Strojní mechanik, Zedník. 

Škola ti poskytne partnerský přístup, účast v projektech, nové technologie a výjezdy do zahraničí. Neváhej  a přijď se za námi podívat.  Webové stránky školy - Facebook - Instagram