Program Přerov

Zde na stránce naleznete doprovodný program Burzy práce a vzdělání Přerov pro letošní rok, který budeme aktualizovat až do dne konání Burzy. Aktivity jsou vhodné pro žáky a studenty, zájemce o zaměstnání či širokou veřejnost a jsou zcela ZDARMA.

 

Níže naleznete alternativní program Burzy práce a vzdělání Přerov v roce 2021.

 

ONLINE MEDAILONKY

Pod záložkou VYSTAVOVATELÉ naleznete online medailonky zaměstnavatelů a škol, v rámci kterých máte možnost seznámit se se základními informacemi, důležitými webovými odkazy, video spoty, sociálními sítěmi, které Vám blíže představí trh práce a nabídku především středního odborného studia v okrese Přerov. Součástí jsou také odkazy na aktuální nabídku pracovních pozic jednotlivých zaměstnavatelů. 

 

Pro koho může být online medailonek užitečný? Pokud přemýšlíte nad prvotní volbou povolání, online medailonky Vám pomohou se zorientovat při výběru odborné střední školy v okrese Přerov. Stejně tak medailonky poslouží i zájemci o zaměstnání, který hledá nové pracovní uplatnění. Zaměstnavatelé v online medailonku odkazují na své aktuální volné pracovní místa. Potřebujete poradit v oblasti trhu práce nebo kariérového poradenství? Tak pro Vás budou užitečné i medailonky ostatních vystavovatelů, jako např. poradenství na Úřadu práce ČR.

 

 (Online medailonky se průběžně aktualizují a doplňují a budou k dispozici do konání další burzy.)

 

ONLINE BROŽURA NABÍDKA ZAMĚSTNAVATELŮ A ŠKOL PRO ŽÁKY A STUDENTY

Pro Burzu práce a vzdělání Přerov letos naleznete brožuru s názvem Nabídka zaměstnavatelů a škol pro žáky a studenty, kde se dočtete informace o vystavených firmách a školách.

 

(Brožuru naleznete v souborech ke stažení)

 

 

PRACOVNÍ LISTY PRO ŽÁKY ZŠ - PRŮVODCE PŘI VOLBĚ POVOLÁNÍ

Pro žáky 8. a 9. tříd základních škol připravilo Informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR pracovní listy, které pomohou žákům s rozhodováním při výběru povolání. Pracovní listy budou obsahují důležité informace ohledně sebepoznání, trhu práce a výběru střední školy. Navedou tak žáka různými úkoly, informacemi a doporučenými zdroji ke správnému postupu při výběru vhodného povolání.  V rámci vyplnění pracovních listů je také realizována soutěž pro žáky o chytré hodinky na Facebooku Burzy práce a vzdělání.

 

Pracovní listy - barevná verze

Pracovní listy - černobílá verze

ODKAZ na soutěž o chytré hodinky na Facebooku 

 

 KULATÝ STŮL SE ZAMĚSTNAVATELI A ZÁSTUPCI STŘEDNÍCH A ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Dne 25.10.2021 se uskutečnil Kulatý stůl se zaměstnavateli a zástupci středních a základních škol a dalších sociálních partnerů za účelem sdílet a diskutovat aktuální informace a zkušenosti z trhu práce (současné trendy, příklady dobré praxe).

 

Program jednání:

1. Úvodní slovo organizátorů

2. Představení účastníků v jedné minutě

3. Sdílení dobré praxe v oblasti spolupráce zaměstnavatel – škola, vybrané příklady z přerovského regionu

4. Diskuze k tématu: Jak dále podporovat a rozvíjet vzájemnou spolupráci firem, základních a středních škol?

5. Závěrečné slovo

 

(Zápis a seznam účastníků z tohoto jednání nalezente v souborech ke stažení a foto v záložce foto a video.)